Pisanie prac opinie

Strona o firmach i osobach trudniących się pisaniem prac

jak wybrać promotora, pisanie prac magisterskich
Porady

Cztery gatunki promotorów. Wybierz najlepszego dla siebie.

Jak wybrać promotora do własnej pracy licencjackich lub magisterskiej. Studenci, po za szczególnymi wyjątkami, nigdy nie są przypisaniu z góry do konkretnego promotora. Jeżeli zajmą się jego wyborem odpowiednio wcześniej, mogą wybrać na swojego promotora osobę, którą upatrzyli wcześniej. Dzięki temu pisanie pracy magisterskiej będzie przebiegało o wiele łatwiej. Po wielu rozmowach ze studentami oraz po naszych własnych doświadczeniach wytypowaliśmy cztery, najczęściej występujące, typy promotorów.

Typ I: Prawdziwy promotor

Prawdziwy promotor to człowiek, który świetnie zna temat i jest wymagający dla swoich studentów. Ten typ promotora właśnie taki jest. Bardzo dobrze zna temat i jest z nim na bieżąco. Taki promotor dogłębnie sprawdzi Twoją wiedzę, nie poprowadzi cię za rączkę. Będzie surowy ale jednocześnie sprawiedliwy. To typ promotora, dla ambitnych studentów, chcących napisać świetna pracę. Współpraca z takim promotorem, to wiele ciekawych dyskusji , ale i wiele poprawek merytorycznych. Ale jeżeli jesteś ambitnych studentem, to się opłaci.

Typ II: Ekspert bez polotu

Tak postanowiliśmy nazwać promotora, który zna się na swoim temacie i jest w nim prawdziwym ekspertem, ale często studenta zostawia studenta samego sobie. Ten typ promotora, dzięki swojej wiedzy, będzie w stanie wiele ci podpowiedzieć, ale nie licz, że będzie zwracał uwagę na szczegóły, dotyczące Twojej pracy. Dla niego wystarczy, że Twoja praca będzie się opierała na niebanalnym pomyśle i będzie ogólnie napisana dobrze. Taki promotor, to idealny wybór, jeżeli chcesz napisać dobrą pracę i nie męczyć się z poprawianiem jej po 10 razy.

Typ III: Upierdliwy ekspert od wszystkiego

To jeden z gorszych typów promotorów, jeżeli nie najgorszy. Ten typ promotora najczęściej nie pojęcia o temacie Twojej pracy i na co dzień, zajmuje się całkowicie innymi tematami naukowymi. Nie mniej w styczności ze studentem stawia sobie za cel udowodnienie mu, że jest najmądrzejszy. Praca z nim to mnóstwo poprawek i jeszcze więcej nerwów. Poprawki od tego promotora najczęściej, nie będą absolutnie nic wnosić do pracy, a co gorsze często będziesz musiał się ich sam domyślić. To typ promotora, do którego trafiają wszyscy spóźnialscy.

Typ IV: Luzer

Promotor tego typu, bardzo często nie ma wielkiego pojęcia o temacie Twojej pracy i nie będzie miał też wielkich wymagań dotyczących Twojej pracy. Pomoże, ile sam wie na dany temat, czyli nie wiele. Nie licz na merytoryczną dyskusję. Co byś nie napisał powie, że jest ok. Poprawki zaznaczy tylko we wstępie i zakończeniu, bo tylko to przeczyta. Idealny wybór dla każdego studenta, który chce w łatwy sposób napisać i obronić pracę dyplomową.

Przedstawiliśmy cztery najczęstsze typy promotorów. To od Ciebie zależy, który z nich jest najlepszy dla Ciebie. Jeżeli chcesz się dowiedzieć jak i kiedy wybrać promotora, przeczytaj ten artykuł.