Pomoc w pisaniu prac. Zobacz jak nie dać się oszukać

pomoc w pisaniu prac, pisanie prac, pisanie prac magisterskich

Po pomoc w pisaniu prac sięga każdego roku tysiące studentów, którzy muszą się z mierzyć z napisaniem swojej pracy magisterskiej, licencjackiej lub inżynierskiej. Z różnych względów, wielu z nich poszukuje pomocy w pisaniu prac. Serwisy oferujące pisanie prac działają w pełni legalnie. Niestety jak wszędzie i tu się zdarzają się czarne owce. Zobacz co zrobić uniknąć niemiłych niespodzianek.

Korzystaj tylko z legalnie działających firm

Temat oszustw związanych z pisaniem prac powraca, co pewien czas, jak bumerang. Jakieś 99% z nich jest popełniane przez osoby prywatne. Kryją się one za anonimowymi adresami e-mail i płatnościami on-line, czując się bezkarnymi. Dlatego korzystaj jedynie z leganie działających firm i osób. Firma działająca legalnie lub Freelancer (osoba prywatne pisząca prace) z założoną działalnością gospodarczą jest prosta w namierzeniu wszystkie dane są podane w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (ceigd.gov.pl) . Jeżeli pisanie prac zlecamy takiej firmy, możemy czuć się bezpiecznie. Chroni nas wówczas prawo konsumenckie, a jeżeli taka firma nie wywiąże się z umowy, możemy ją pociągnąć do odpowiedzialności.

Umowa lub OWU to konieczność

Nieuczciwe firmy i osoby prywatne oferujące pomoc w pisaniu prac magisterskich lub licencjackich zrobią wszystko byle nie podpisać oficjalnej umowie. Najczęściej opowiadają bajki o nielegalności biznesu i anonimowości. Są to totalne bzdury. Po pierwsze biznes jest legalny, a po drugie, anonimowość gwarantują klauzule RODO. W każdej legalnie działającej firmie powinniśmy dostać, bez problemu, umowę lob tzw. OWU ( Ogólne Warunki Usługi). Różnica między oboma dokumentami jest taka, że umowę należy wydrukować, podpisać, i odesłać skan. Z OWU jest o wiele prościej, ponieważ wystarczy odesłać e-mail o treści, że się przeczytało dokument, akceptuje się jego postanowienia i zezwala serwisowi na rozpoczęcie działań. Jeżeli nie podpiszemy umowy, w jakikolwiek sposób, sami prosimy się o problemy.

Potrzebujesz pomocy w pisaniu prac magisterskich lub licencjackich. Pisanie prac oszuści, pisanie prac nie daj się oszukać

Zadzwoń dopytaj, to nie boli

Jeżeli w ogłoszeniu lub na stronie nie ma telefonu lub jest on ciągle nieodbierany, to wiedz że coś się święci. Krótka rozmowa telefoniczna nic nas nie kosztuje, a może nas ustrzec przed oszustwem. Jeżeli mamy do czynienia z dużym serwisem, ma on zawsze oddelegowana osobę „na słuchawkę” i telefon jest prawie zawsze odbierany. Firmy jednoosobowe faktycznie często nie odbierają telefonu za pierwszym razem, ale nigdy nie unikają rozmowy telefonicznej. Trzeba się na nią po prostu umówić. W trakcie rozmowy telefonicznej z osobą lub firma oferującą pisanie prac powinniśmy bez problemu poznać ogólne warunki współpracy. W dużych firmach przy telefonie nie siedzą osoby znające się na wszystkim, ale nie powinny się bać do tego przyznać. Wówczas wypytajmy czy serwis już pisał teksty z twojej dziedziny.

W przypadku osób prywatnych, taka rozmowa pozwala wykryć dyletantów w temacie i potencjalnych oszustów. Jeżeli masz wrażenie, że osoba nie ma pojęcia o czym mówi, to zazwyczaj masz rację. W takim wypadku szukaj dalej i nie ryzykuj.

Podsumowanie

Jeżeli potrzebujesz pomocy w napisaniu własnej pracy magisterskiej lub licencjackiej trzymaj się zasad, które opisaliśmy powyżej. Dzięki nim unikniesz kłopotów. O pomoc poproś leganie działający podmiot gospodarczy i koniecznie podpisz umowę, która chroni Twoje interesy. Krótka rozmowa telefoniczna też nie zaszkodzi. Więcej porad na ten temat znajdziesz w o artykule pt. Pisanie prac opinie. Jak sprawdzić ?

Rekomendowane artykuły