Pisanie prac – poprawki w cenie ? Sprawdziliśmy czy na pewno

Pomoc w pisaniu prac poprawki w cenie. W sieci jest olbrzymia ilość ogłoszeń z zakresu pomocy w pisaniu prac magisterskich, licencjackich, inżynierskich i zaliczeniowych. W niema każdym z nich znajduje się informacja, że ewentualne poprawki są w cenie. Postanowiliśmy zapytać czy na pewno ?

Pisanie prac magisterskich lub licencjackich sprawia trudność wielu studentom. Ci zaś poszukują pomocy, korzystając z pomocy serwisów i osób prywatnych oferujących pomoc w pisaniu prac. Na ich stronach i w ogłoszeniach niemal zawsze możemy spotkać informację, że ewentualne poprawki są wliczone w cenę. Zapytaliśmy więc kilku serwisów i freelancerów czy poprawki są zawsze darmowe? Wszyscy zapytani odpowiedzieli: NIE.  Czy to oznacza, że oszukują swoich klientów? Tu dopowiedz brzmi także: NIE.  Kiedy w takim razie będziemy musieli zapłacić za poprawki w zamówionym opracowaniu?

Czas na poprawki minął. Teraz trzeba dopłacić

Większość serwisów daje określony czas na zgłoszenie ewentualnych poprawek. Najczęściej jest to 30 dni, licząc od oddania każdej z części opracowania lub licząc od dnia przekazania całości zamówionej pracy. Co by nie mówić miesiąc to aż nadto czasu by się zapoznać z zamówionym tekstem. Żaden serwis nie będzie czekał na nas w nieskończoność.

Ograniczenia czasowe przy poprawkach są spowodowane kilkoma powodami. Jednym z nich jest natłok pracy. Osoby i redaktorzy z serwisów oferujących pomoc w pisaniu prac magisterskich czy inżynierskich często piszą kilka prac jednocześnie. Poprawki, które trwałyby w nieskończoność są po prostu zbyt obciążające i po prostu nieopłacalne. Tym bardziej, że wiele poprawek można wykonać samemu w kilka minut.

Rozbudowa pracy to nie poprawki

Często się zdarza, że po oddaniu pracy przez redaktora klienta potrzebuje poprawek w postaci rozbudowy pracy, czyli dopisania kilku dodatkowych stron. Nic dziwnego, że nasi rozmówcy nie zgodzili się wykonać takich poprawek bez dopłaty. Dodatkowe strony to dodatkowe zamówienie, a więc i dodatkowe pieniądze dla usługodawcy. Myślimy, że jest to w pełni zrozumiałe i logiczne.

Zmiana tematu lub planu pracy

Zdarza się, że w trakcie pisanie pracy dochodzi do nieoczekiwanego zwrotu akcji i trzeba zmienić temat lub plan przebudować plan pracy. Każdy kto oferuje usługi pisania prac przed przystąpieniem do pisania przedstawia plan pracy do akceptacji lub oczekuje dostarczenia takiego planu od klienta. Gdy ten zostanie zmieniony, nie jest to winą serwisu. Zmiana planu, a tematu w szczególności, jest równoznaczne z złożeniem całkiem nowego zamówienia. To tak jakbyśmy poszli do piekarni kupili bułkę, zjedli i uznali, że w sumie to chodziło nam o chleb i z tego powodu chcemy dostać go za darmo. No cóż, raczej nie ma co na to liczyć.

centrum opracowań opinie, pomoc w pisaniu prac magisterskich i licencjackich. Pisanie prac – poprawki w cenie

Praca nie spełnia oczekiwań promotora, ale nie mam konkretów

Jest to bardzo trudna sytuacja. Praca gotowa, a promotor mówi, że mu się nie podoba. Dlaczego? „Nie, bo nie”. Mamy wówczas problem. Większość z serwisów przyjmuje jedynie konkretne poprawki dotyczące warstwy merytorycznej pracy. Samo hasło, że praca się nie podoba promotorowi nic nikomu nie mówi, po za promotorem. Gdy się znajdziesz w takiej sytuacji wyciągnij od promotora jak najwięcej informacji. Jeżeli promotor Tego nie powie, będzie to oznaczało, że zwyczajnie jest złośliwą bestią i chce uprzykrzyć nam życie.

Niestety poprawki, które nie są opisane w konkretny sposób, nie są przyjmowane przez serwisy. Nie wiąże się to z dodatkowymi kosztami, za to z dodatkowym stresem jaki zafunduje nam promotor.

Niepotrzebne tabele i wykresy

W wielu pracach mamy do czynienia z badaniami i danymi statystycznymi. Ich naturalnym przedstawieniem są wykresy i tabele. Dzięki temu są one bardziej czytelne. Zdarza się jednak, że promotor nakazuje się usunięcie ich i w to miejscu użyć słów do opisu wyników. Warto wcześniej ustalić takie rzeczy ze swoim promotorem. W innym wypadku serwis może odmówić ich wprowadzenia.

Nie podoba mi się styl

Serwisy i osoby oferujące pisanie prac spotykają się często z hasłem: „ Ja bym napisał/a lepiej, proszę poprawić styl.” Faktycznie ciężko o głupszą uwagę w kierunku do redaktora lub serwisu. Zlecając napisanie prac magisterskich lub licencjackich osobie trzeciej jesteśmy skazani na jej styl pisania. Użycie hasła, że samemu się by napisało lepiej może się spotkać tylko z jedną odpowiedzią: „ Trzeba było to zrobić samemu”. Mówimy tu oczywiście o tekście napisanym poprawnie stylistycznie i merytorycznie.

Podsumowanie

Poprawki są prawie zawsze. Jeżeli nie chcesz wydawać na nie dodatkowych pieniędzy musisz zadbać by dostarczyć ich wykaz do serwisu możliwie szybko. Ważne także jest to, aby opisać je w sposób jak najbardziej szczegółowy. Tylko wówczas będziesz mieć pewność, że poprawki nie zostaną uznane i wprowadzone przez serwis. Jeżeli potrzebujesz pomocy w pisaniu prac, odwiedź zakładkę „polecane serwisy”

Rekomendowane artykuły