Pisanie prac opinie

Strona o firmach i osobach trudniących się pisaniem prac

Pisanie Prac

PISANIE PRAC LICENCJACKICH I MAGISTERSKICH HISTORIA SZTUKI

Sztuka towarzyszy ludzkości właściwie od samego początku jego istnienia. Potrzeba wyrażania siebie w człowieku jest bardzo silna. Sztuka stanowi esencję naszego istnienia. Bez niej świat byłby pusty i smutny. Każdy z nas ma jakieś poczucie estetyki, swoje ulubione kolory, styl. Każdego cieszą piękne widoki, obrazy. Różnią nas jedynie gusta. Jedni zadowolą się obejrzeniem widoczku, zdjęcia w internecie, inni potrzebują więcej. Dla takich osób jest właśnie kierunek historia sztuki. Już same studia wiążą się ciągłym obcowaniem z pięknem, estetyką, materiami ważnymi dla zrozumienia podstawowych procesów naszej cywilizacji. Utalentowany, wrażliwy na piękno, posiadający warsztat pisarski humanista  doskonale się odnajdzie na studiach z historii sztuki. Podczas nauki adept robi to, co lubi, czyli poznaje sztukę, spotyka się z wieloma dziełami, uczy się ich interpretacji, historii. I dużo, dużo pisze. Specjalizacje, w których może się realizować student, przedstawiają się następująco;

 • Konserwatorstwo i ochrona dóbr kultury
 • Muzeologia
 • Rynek sztuki
 • Ochrona dziedzictwa kulturowego
 • Europejska turystyka kulturowa

Jest to oczywiście wycinek możliwości, jakie stawia ten kierunek. Napisanie pracy licencjackiej i magisterskiej z historii sztuki niesie ze sobą wiele ciekawych tematów, dotyczących różnych epok. Do każdej z nich potrzebny jest odpowiedni tłumacz. Do tego zawodu można bowiem porównać rolę historyka sztuki. Każda epoka miała swój “język”, symbole, których przeciętny człowiek bez odpowiedniej wiedzy nie jest w stanie odczytać. 

Zatem, jeśli kochasz sztukę, posiadasz wrażliwość estetyczną i umiesz pisać – doskonale się odnajdziesz na tym kierunku i lata studiów na nim miną Ci szybko i przyjemnie

Praca licencjacka i magisterska z historii sztuki

Pisanie prac licencjackiej i magisterskiej z historii sztuki wiąże się z dogłębną analizą wybranego tematu. Nie jest to wielkim problemem, ponieważ i tak student pisze po prostu o tym, co lubi. A zdobyta umiejętność pisania recenzji, interpretacji dzieł sztuki podczas studiów bardzo to ułatwia. Należy jednak pamiętać, że wiąże się to z wielogodzinnym wyszukiwaniem informacji, badaniem wybranego tematu analizą i przede wszystkim, własną interpretacją.

Kariera zawodowa

Po napisaniu pracy licencjackiej i magisterskiej nadchodzi czas poszukiwań pracy. Gruntowna znajomość historii sztuki może stać się Twoim wielkim atutem dla pracodawcy. 

Możesz znaleźć po tym kierunku pracę w takich miejscach, jak:

 • domy aukcyjne
 • muzea i galerie sztuki
 • szkoły, uczelnie wyższe
 • wszelkie miejsca zajmujące się ochroną zabytków
 • prasa- działy krytyki artystycznej
 • biura konserwatorów zabytków

Jeśli jesteś prawdziwym entuzjastą swojego zawodu, odnajdziesz się na rynku pracy. Prawdziwy pasjonat jest dla pracodawcy na wagę złota. Dochodzi do tego misja w postaci popularyzacji historii sztuki. Zawsze przyda się tłumacz sztuki dla laika. Sztuka to nie tylko rozrywka i piękno. Historia sztuki ma ogromne znaczenie dla narodów, społeczeństw i jednostek. Osoby dbające o przetrwanie pamięci dzieł, stanowią podstawę kultury ludzkości. Bez tego bylibyśmy jedynie inteligentnymi małpami.