PISANIE PRAC LICENCJACKICH I MAGISTERSKICH FILOLOGIA ANGIELSKA

Masz talent do nauki języków? Fascynuje Cię kultura krajów anglojęzycznych i marzysz o rozwinięciu swoich zainteresowań? Filologia angielska to kierunek dla Ciebie! W życiu najważniejsze jest rozwijanie swojego potencjału i zainteresowań, dzięki temu można się stać prawdziwym, kompetentnym specjalistą w swojej dziedzinie. Dlatego też warto rozważyć anglistykę i nie sugerować się opiniami innych ludzi, bowiem, któż inny, aniżeli Ty sam wie najlepiej, jak mogą wyglądać wymarzone studia?

Praca licencjacka i magisterska z filologii angielskiej

Wbrew powszechnemu mniemaniu, studia na kierunku filologia angielska, to coś więcej niż kurs językowy. Studenci na zajęciach poszerzają zakres wiedzy nie tylko na temat języka angielskiego, ale także  zdobywają wiedzę na temat kultury i historii krajów anglojęzycznych (i mają dodatkowo do wyboru drugi język obcy do nauki). Poznają historię języka i obszarów jego użytkowania, zgłębiają wiedzę na temat fonetyki i gramatyki, piszą eseje. Większość lub też wszystkie zajęcia (w zależności od uczelni), prowadzone są w języku angielskim, często przez obcokrajowców. Dlatego też kandydat na studia powinien znać język angielski na co najmniej poziomie B2. Nienaganna wymowa i poprawność mowy — tym powinien cechować się każdy absolwent, aby napisanie pracy licencjackiej i magisterskiej z filologii angielskiej nie stanowiło dla niego problemu.

Praca licencjacka i magisterska w języku obcym stanowią nie lada wyzwanie. Potrzeba podwójnego wysiłku, aby je zrealizować, przestawić myślenie, opracować temat i przygotować go prawidłowo pod względem lingwistycznym. Jednak dzięki rzetelnemu opanowaniu nauki języka na wyższym poziomie, nie stanowi to aż tak wielkiego problemu. 

Kariera zawodowa

W dzisiejszych czasach nie w sposób obyć się bez znajomości języka angielskiego. Dlatego też specjaliści w tej dziedzinie są mile widziani. Niezależnie od obszaru działalności, firmy potrzebują specjalisty wysoce posługującego się językiem angielskim, który jest łaciną dzisiejszych czasów. Bez niego nie w sposób się obyć. Wachlarz możliwości jest naprawdę szeroki. Absolwent ma szansę pracować min.

  • W biurze tłumaczeń
  • W placówkach dyplomatycznych
  • W handlu międzynarodowym
  • W organizacjach pozarządowych
  • Jako lektor dla studentów

Oczywiście jest to jedynie wycinek możliwości, jakie daje filologia angielska. Wszystko zależy od inwencji absolwenta i jego determinacji w budowaniu kariery oraz rzecz jasna dobrze napisanej pracy licencjackiej i magisterskiej. Więc jeśli jesteś zdeklarowanym humanistą i kochasz języki obce oraz historię – ten kierunek jest dla ciebie i warto spróbować. Anglista zawsze będzie mógł liczyć na miejsce dla siebie na jakże wymagającym rynku pracy.

Rekomendowane artykuły